Dispenser t. varm choklad 6 ltr
Artikelnummer: Z560019
.
SEK 11 698,04 / st.
SEK 9 358,43 exklusive moms
  • Zanussi LOLA6 dispenser för varm choklad med 6 liters kapacitet

    Denna 6-liters dispenser för varm choklad från Zanussi är designad i ett kompakt format med måtten 465x270x318mm. Den är utrustad med en transparent, avtagbar skål som gör det enkelt att hålla koll på innehållet, och en praktisk tappkran som säkerställer enkel servering utan spill.

    Idealisk för caféer, hotell och restauranger som vill erbjuda varm choklad av hög kvalitet med minimal underhåll.

    Praktisk design med genomtänkta detaljer

    Den transparenta skålen ger dig konstant överblick över mängden choklad, så att du alltid vet när det är dags för påfyllning. Skålen kan enkelt tas av och placeras i kylskåpet, vilket minskar matsvinn och förlänger hållbarheten av oanvänd choklad. Tappkranen är konstruerad så att den lätt kan demonteras, vilket gör den dagliga rengöringen snabb och grundlig.

    Effektiv och pålitlig drift

    Med en effekt på 0,85 kW säkerställer denna dispenser att chokladen hålls vid optimal temperatur hela dagen. Den svarta färgen ger ett professionellt utseende som passar in i alla serveringsmiljöer. Med en vikt på endast 6,2 kg är den också relativt lätt att flytta när det är dags för städning eller förändringar i uppställningen.

    Tekniska specifikationer som matchar professionella behov

    Dispensern är byggd för att möta de krav som ställs i hektiska serveringsmiljöer. Den kompakta storleken på 465x270x318mm innebär att den inte tar upp onödig plats på disken, medan kapaciteten på 6 liter säkerställer att du kan betjäna många kunder innan det är dags för påfyllning igen. Den är konstruerad för att vara driftsäker även vid intensiv användning.

    De viktigaste fördelarna med Zanussi LOLA6 varm choklad dispenser: • Transparent, avtagbar 6-liters skål som kan förvaras i kylskåp • Tappkran som är enkel att demontera och rengöra • Kompakt design med måtten 465x270x318mm som sparar plats

    Du är alltid välkommen att kontakta vår kundservice på web@hwl.dk för ytterligare information.

    FAQ

    Hur lång tid tar det för dispensern att värma upp chokladen?
    Dispensern värmer vanligtvis chokladen till serveringstemperatur på 15-20 minuter, beroende på starttemperaturen och mängden vätska.

    Kan jag använda dispensern för andra varma drycker än choklad?
    Ja, dispensern kan även användas för andra varma drycker som exempelvis glögg eller varm cider, men var medveten om att rengöra den noggrant mellan olika typer av drycker.

    AI har hjälpt till med texten och därför tas det förbehåll för fel.

  • Brand Zanussi
    Type Dispenser
    Stregkode 5704837032344
    Bredde 270 mm.
    Dybde 318 mm.
    Farve Sorteringskniv
    Højde 465 mm.
    Kw 0,85
    Model LOLA6
    Vægt gram 6200
  • Z560019_data.pdf 714.00 Kb
    Z560019_doc.pdf 171.00 Kb
Bästsäljare i Alla köksredskap