Skål med handgjord grå Ø12,5cm
Artikelnummer: 14577
.
SEK 101,15 / st.
SEK 80,92 exklusive moms
  • RAW Unique skål - handgjord design för den stilmedvetna

    RAW Unique skål i munblåst glas kombinerar modernt design med tidlös elegans. Med en diameter på 12,5 cm och en kapacitet på 25 cl är denna grå skål från Aida ett vackert handgjort konsthantverk med ett karaktäristiskt swirl-mönster. Den grå smoke-färgen ger skålen ett sofistikerat uttryck som passar perfekt in i den nordiska designtraditionen.

    Idealiskt för servering av allt från frukost och snacks till småförrätter och desserter. Skålens storlek gör den också lämplig för servering av tillbehör vid middagsbordet.

    Handgjord kvalitet med funktionalitet i fokus

    Varje RAW Unique skål är handgjord, vilket ger små variationer som gör varje skål unik. Swirl-mönstret skapar ett livfullt uttryck som fångar ljuset på ett särskilt sätt. Skålen är utvecklad med fokus på både estetik och praktisk användning - den tål både diskmaskin och frys, vilket gör den till ett praktiskt val i en hektisk vardag utan att kompromissa med det exklusiva uttrycket.

    Perfekt för den moderna dukningen

    RAW-serien är skapad i samarbete med Christiane Schaumburg-Müller och speglar den skandinaviska naturens råa skönhet. Skålen kompletterar övrigt RAW-stengods och kan både användas som ett statement-piece eller som en del av ett komplett set. Den grå nyansen passar vackert tillsammans med naturmaterial och skapar en lugn, harmonisk atmosfär vid bordet. Med en vikt på endast 300 gram är skålen lätt att hantera, även när den är fylld.

    Tekniska specifikationer

    Diameter: 12,5 cm
    Kapacitet: 25 cl
    Material: Munblåst glas
    Färg: Grå/smoke
    Vikt: 300 gram
    Tål diskmaskin och frys

    RAW Unique skålen ger dig:

    • Handgjord kvalitet med unikt swirl-mönster i varje skål
    • Praktisk storlek för många olika serveringssyften
    • Tidlöst design som passar in i både moderna och klassiska hem

    Du är alltid välkommen att kontakta vår kundservice på web@hw.dk för mer information.

    Vanliga frågor

    Kan RAW Unique skålen användas i mikrovågsugn?
    Ja, skålen kan användas i mikrovågsugn, men var medveten om att glaset kan bli varmt.

    Kan jag köpa flera skålar i samma design men olika färger?
    Ja, RAW Unique-serien finns i flera olika färger som alla kompletterar varandra och övrigt RAW-stengods.

    AI har hjälpt till med texten och därför tas det förbehåll för fel.

    ```
  • Brand Aida
    Serie RAW
    Type Skål
    Leverandør varenummer 14577
    Stregkode 5709554145773
    Vægt gram 300
Bästsäljare i Skålar