Helios servicestation – organiserad kaffepaus med allt inom räckhåll
Denna servicestation från Helios är utvecklad för att skapa en komplett och välorganiserad servering av varma drycker. Med fem separata rum erbjuder den plats för allt tillbehör som hör till en professionell kaffepaus. Servicestationen är speciellt utformad för att passa ihop med Helios termoskanter modell 8207, 8257 och 8259.
Idealiskt för kontor, mötesrum, hotell, kantiner och konferenser där kaffe och te serveras till många personer dagligen.
Genomtänkt funktionalitet för professionell servering
Servicestationens fem rum möjliggör att hålla ordning på allt från socker och mjölk till tepåsar, rörpinnar och engångsmuggar. Detta skapar ett professionellt intryck och säkerställer att allt är organiserat och lättillgängligt för användarna. Den moduluppbyggda designen gör att du kan kombinera flera enheter eller lägga till en matchande droppbricka för att skapa den serveringslösning du behöver.
Praktisk och hållbar konstruktion
Tillverkad i polypropen är servicestationen både lätt och robust med en vikt på endast 522 gram. Materialet är slitstarkt och gör stationen lämplig för daglig användning i hektiska miljöer. Med måtten 262 x 224 x 105 mm passar den perfekt ihop med de tillhörande Helios termoskanterna och skapar en sammanhängande serveringsstation. Observera att servicestationen inte tål diskmaskin, utan bör rengöras manuellt för att säkerställa lång livslängd.
Professionell helhetslösning
När servicestationen kombineras med en Helios termoskanna får du en komplett serveringslösning där allt finns på ett ställe. Detta gör det enkelt att hålla ordning, säkerställer god hygien och ger ett professionellt intryck. Den svarta designen passar diskret in i de flesta miljöer och betonar den funktionella elegansen som kännetecknar Helios produkter.
Med Helios servicestationen får du:
- En välorganiserad serveringslösning med plats för allt kaffetillbehör
- Moduluppbyggt system som kan anpassas efter behov
- Hållbar konstruktion i polypropen som klarar daglig användning
Du är alltid välkommen att kontakta vår kundservice på web@hw.dk för ytterligare information.
FAQ
Vilka termoskanter passar servicestationen till?
Servicestationen är specifikt designad för Helios termoskanter modell 8207, 8257 och 8259.
Kan jag kombinera flera servicestationer?
Ja, stationen är moduluppbyggd och kan kombineras med flera enheter eller kopplas samman med den matchande Helios droppbrickan.
AI har hjälpt till med texten och därför tas det förbehåll för fel.
```