Korg Beige Weaver - naturlig elegans för servering
Denna beige Weaver-korg i rattanstil är designad för 1/2 GN-format och kombinerar funktionalitet med ett varmt, naturligt uttryck. Med sina exakta mått på 32,5 x 26,5 x 10 cm passar korgen perfekt för servering av bröd, frukt eller andra anrättningar där du vill tillföra ett rustikt och inbjudande element till din buffé eller bordsservering.
Idealiskt för hotell, restauranger, caféer och kantiner där du vill skapa en hemtrevlig och välkomnande stämning vid serveringen.
Naturmaterial med praktiskt syfte
Den beige rattanstilen ger korgen ett organiskt och varmt uttryck, som tillför din servering ett mjukt och inbjudande element. Materialet är samtidigt praktiskt och hållbart för daglig användning i professionella miljöer. Korgens neutrala färg gör den lätt att integrera med olika inredningsstilar och färgteman, vilket ger dig flexibilitet i din bordsdukning och buffépresentation.
Skapa en inbjudande serveringsupplevelse
Med denna Weaver-korg kan du enkelt höja din servering från det vanliga till det speciella. Den tillför textur och karaktär till din bordsdukning och skapar ett visuellt intressant element som framhäver dina serveringar. Korgens 1/2 GN-format gör den kompatibel med standardiserade serveringslösningar, vilket säkerställer en harmonisk och professionell presentation. Den är särskilt lämplig för servering av brödprodukter, där den rustika stilen stödjer ett hemlagat uttryck.
Praktiska specifikationer
Korgen mäter 32,5 x 26,5 cm i botten med en höjd på 10 cm, vilket ger gott om utrymme för olika serveringsartiklar. Designen i 1/2 GN-format säkerställer att korgen passar ihop med andra standardiserade köksredskap och serveringsutrustning. Den beige färgen är diskret och tidlös, vilket gör korgen till ett mångsidigt tillbehör i alla serveringssituationer.
Med Weaver-korgen får du:
- Ett naturligt och rustikt uttryck som skapar värme och karaktär vid serveringen
- Praktiskt 1/2 GN-format som passar till standardiserade serveringslösningar
- Hållbar konstruktion för professionell användning i restauranger, hotell och kantiner
Du är alltid välkommen att kontakta vår kundtjänst på web@hw.dk för mer information.
FAQ
Är korgen lämplig för direkt kontakt med livsmedel?
Ja, korgen är designad för livsmedelskontakt och kan användas för direkt servering av både förpackade och oförpackade livsmedel.
Kan korgen staplas?
Korgen är inte primärt designad för stabling, men kan försiktigt staplas vid förvaring för att spara utrymme.
AI har hjälpt till med texten och därför tas det förbehåll för fel.